Aktuální informace
Odkazy
Aktuální informace
TOPlist

    Naše škola bojových umění Cobra Ryu Strakonice vznikla v roce 2008. V současné době působíme ve Strakonicích. Ve Strakonicích probíhá výuka bojových umění a tréninky v tělocvičně Volyňská 157.
    Základní filozofií naší školy je nabídnout svým žákům jak možnost tréninku na základní úrovni, která je vhodná pro začínající studenty nebo pro ty, kteří se chtějí věnovat bojovým uměním rekreačně, tak i přípravu na vrcholové úrovni pro žáky a studenty, kteří se zaměřují na reálnou sebeobranu nebo na soutěžní disciplíny.
    Máme oddělené tréninky pro mladé karatisty a začátečníky, kde se tréninky soustředí na rozvoj základní fyzické zdatnosti, pohybové kultury, koordinace a seznamování se ze základními principy
bojových umění. Postupně se žáci učí
základní techniky karate, jako jsou postoje,
údery, kryty a kopy. Po seznámení s těmito
základy se učí tak zvané kata, což jsou
sestavy složené ze základních technik,
které simulují imaginární boj proti několika
protivníkům. Cvičenci, kteří již zvládají
základní úroveň techto dovedností se
postupně seznamují se základy kumite
- boje s protivníkem. Ze začátku se
trénují varianty řízeného boje, aby se žáci 
naučili správně reagovat a provádět techniky
přesně a s důrazem na odhad vzdálenosti protivníka, později si vyzkouší pokročilejší varianty volného boje. Pokročilejší cvičenci si mohou ověřit svoje dosažené dovednosti na různých turnajích, počínaje oddílovými turnaji, Krajskou ligou karate až po mezinárodní turnaje či Mistrovství ČR.
    Tréninky starších a pokročilejších žáků
karate jsou zaměřeny nejen na procvičování
a rozvoj technických dovedností a fyzickou
přípravu, ale i na trénink psychické odolnosti
a sebeovládání. Při tréninku volného boje -
kumite si postupně žáci zvykají na údery s
lehkými kontakty, otužují úderové plochy
a cvičí techniky úderů a kopů naplno pomocí
lap a boxovacích pytlů.
    Další oblastí bojových umění, které se věnuje naše škola, je allkampf jitsu, systém sebeobrany založený na technikách z karate, taekwon da, juda a jiujitsu. Allkampf jitsu nabízí mimo výuku základních úderových, pákových technik či krytů a pádů ucelený soubor konkrétních obranných technik proti konkrétním útokům ať už zbraněmi nebo bez nich. Cvičení allkampf jitsu lze pojmout jako kondiční cvičení, jako nácvik praktické sebeobrany nebo jako soutěžní disciplínu, ve které jsou pořádány národní i mezinárodní soutěže, včetně Mistrovství ČR. 


   

Kata team mladší žáci
Kumite dorostenky do 47kg
Nábor 2013